Resultat Ilbäckens RF

Här kommer fullständiga resultat från LB:1 och LB:3 på Ilbäckens RF:

Klass 2 – Dressyr Lätt B:1
Ilbäckens Ryttarförening lokala dressyrtävlingar för ridhäst 5 augusti 2012
26 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Sittande domare
Tävlingsledare: Kristina Lagerberg
Domare C: Maarit Ljung
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
Klubb Härstamning
1 Moa Olsson Dominiq 213 213 73,448
Vansbro RS Fortus Hästak (SWB) – Democritos 1
2 Alexandra Sterner Welt Wunder 209 209 72,069
Falu RS Channon – Wonderland 2
3 Niclas Johannesson Hvittfeldt Carborini 202 202 69,655
RS Grums Akribori – National Zenith xx 3
4 Ida Bröms Collin 201 201 69,310
Waxholms FRK Claudio´s Son – Landlord 4
5 Elin Dahlström Luizza 196 196 67,586
Torsby Ridklubb liz.293/T Newstyle – liz.101/T Amadeus 5
6 Mariann Jäderberg Dancing girl 191 191 65,862
Leksands RK Adelante – Glissando 6
7 Luciana Lollo Olsson Alteo II 190 190 65,517
Insjöns RK Jaranero XXVII – Okänd 7
8 Annelie Pettersson Curioso Salvatella 188 188 64,828
Borlänge RS Regidor XXI – Mimo 8
9 Karin Andersson Jeanne d’Arc 181 181 62,414
Gagnefs RK Steinbeck – Rebell Fortuna xx 9
9 Frida Andersson Hagalyckan So Marvellous 181 181 62,414
Vansbro RS Öxenholm Marble Jr – Nice-n-Easy RC 26 9
11 Emma-Lotta Baggens Persching 2 178 178 61,379
Gagnefs RK Okänd 11
12 Emma Säther Aktör (SWB) 176 176 60,690
Vansbro RS Akribori – Strong Statement xx 12
13 Sara Jobs Vallby Pilen 168 168 57,931
Insjöns RK Aaby Pil – Slogum Tor 13
14 Emma Helmersson Thunderbelle 167 167 57,586
Malung-Sälens RK Talinum – Music Sterlonia 14
15 Anna Israelsson La Boss 165 165 56,897
Ilbäckens RF Crelido – Imperator 15
16 Marita Alneberg Flyer 164 164 56,552
Gävle RS Farbenfroh – Pilot 16
17 Elisabet Svärdström Wavelets Betzy 160 160 55,172
Säterbygdens RK Bayron – Falstaff 17
18 Pernilla Mets Bacardi Ice 152 152 52,414
Rommeheds SK Okänd – Okänd 18
19 Julia Runberg Birk 146 146 50,345
Mora Ridklubb Bayron – Bordeaux 19
20 Isabelle Johansson Scoots Jon Bon Snowy 138 138 47,586
Ilbäckens RF Snowy Munchkent – Super Scooter 20
21 Veronica Hedh Rui Costa 131 131 45,172
Sundets RF Feliciano (SWB) – Ralmé Z 21

Klass 3 – Dressyr Lätt B:3
Ilbäckens Ryttarförening lokala dressyrtävlingar för ridhäst 5 augusti 2012
19 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Sittande domare
Tävlingsledare: Kristina Lagerberg
Domare C: Nina Jansson
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
Klubb Härstamning
1 Niclas Johannesson Hvittfeldt Carborini 227 227 68,788
RS Grums Akribori – National Zenith xx 1
2 Anna Finn Dagny 219 219 66,364
Gagnefs RK Donnerfly – Pepe 2
3 Emma Mattisdotter Cocu 218 218 66,061
Falu RS Florencio I – Jazz 3
4 Irene Lönn Rebell 218 218 66,061
Ilbäckens RF Swift – Raff 3
5 Ingela Joelsson Coritzy 217 217 65,758
Malung-Sälens RK Cortus – Furidant 5
6 Elin Dahlström Luizza 212 212 64,242
Torsby Ridklubb liz.293/T Newstyle – liz.101/T Amadeus 6
7 Emmy Ohlsson Pic Nic 211 211 63,939
Vansbro RS Tip-Top – Gauguin de Lully 7
8 Emma Mattisdotter Ferrary 207 207 62,727
Falu RS Last Liberty – Asterix 8
9 Camilla Haga Richborn 199 199 60,303
Malung-Sälens RK Richfield – Wetano 9
10 Elisabet Svärdström Wavelets Betzy 193 193 58,485
Säterbygdens RK Bayron – Falstaff 10
11 Malin Matsson Lotus 189 189 57,273
Malung-Sälens RK Nactus – Lombard 11
12 Karin Andersson Jeanne d’Arc 181 181 54,848
Gagnefs RK Steinbeck – Rebell Fortuna xx 12
13 Pernilla Mets Bacardi Ice 178 178 53,939
Rommeheds SK Okänd – Okänd 13
14 Emma-Lotta Baggens Persching 2 173 173 52,424
Gagnefs RK Okänd 14
Publicerat i Allmänt, Tävlingar.

2 Comments

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte.

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.